Technologie - Mokré čištění

Mokré čištění, nebo-li wet cleaning, je moderní technologie vhodná i pro praní prádla, které dosud nebylo možné prát klasickým způsobem. Tento posun je dán vývojem pracích prostředků, které zajišťují ochranu vlákna před působením vody na vlákno a mechanickým účinkem pracího stroje. Zkušená obsluha posoudí každý jednotlivý kus dle materiálového složení, stavu a povahy zašpinění zakázky a určí zda-li je použití této technologie vhodné.

  

Mokré čištění - Efektivnost a šetrnost k přírodě i materiálům

Cíleným snížením otáček bubnu, jejich frekvence a současně přesného dávkování lázně umíme prádlo vyčistit důkladně, a přesto šetrně s ohledem na zachování jeho funkčních vlastností.

 

Mokré čištění - Význam mechaniky pracího zařízení

Pračku je možné nastavit na velice mírné otáčky bubnu a prádlo se tak prakticky netočí, pouze je omýváno speciální prací lázní. Při mokrém čištění pračku plníme mnohem menší náplní než při běžném praní (plnění na cca 30 %), praní trvá kratší dobu a teploty dosahují  jen 25 - 30°C. Díky zvláštním pracím programům a technickému vybavení praček jsou tedy textilie vystaveny menším mechanickým silám.

 

Mokré čištění - Tekuté prací prostředky

Správnou volbou pracích prostředků pro mokré čištění umíme uvolnit nečistoty bez výrazného mechanického pohybu bubnu při praní a máchání. Tekuté prací prostředky dávkují do praček čerpadla dle naprogramovaného postupu v přesných časech a objemech.

 

Měkká voda

Kromě počítačově řízené pračky a přesně dávkovaných tekutých pracích prostředků působí na prádlo i změkčená voda, kterou v prádelně takto upravujeme. Změkčená voda vyžaduje menší množství pracích prostředků, čím šetříme i životní prostředí.

 

Využití technologie mokrého čištění

Mokré čištění používáme pro praní outdoorového sortimentu – bundy, kalhoty, lyžařské kombinézy, spacáky - protože tento jemný způsob praní neznehodnotí speciální vlastnosti použitých materiálů a membrány, které zajišťují funkčnost oděvu.

Totéž platí pro sortiment péřových bund, polštářů a spacáků,  pro které je mokré čištění vhodnější a šetrnější jako doposud používané chemické čištění.

Technologií mokrého čištění lze prát široký sortiment oděvů a materiálů – hasičské uniformy, pracovní oblečení personálu, vojenské uniformy, vlněné materiály, hedvábí, syntetické tkaniny, ubrusy ze zvláštních materiálů, polštáře, potahy na matrace, odnímatelné čalounění, pelechy pro psy i jiná zvířata a další.

 

Zda-li je použití technologie mokrého čištění to nejvhodnější pro určitý kus prádla - dle konkrétního materiálu a míry znečištění  - posoudí náš zkušený personál.