Mokré čištění prádlamokré čištění oděvů

Mokré čištění je moderní technologie praní, která umožňuje praní i těch nejjemnějších tkanin a speciálních materiálů se zachováním jejich funkčních vlastností – například membránové a impregnované materiály. Výraz „mokré čištění“ vznikl překladem z anglického wet cleaning, ale lépe ho vystihuje termín jemné praní nebo čištění za mokra.

 

Mokré čištění - jinak nazvané jemné praní

Mokré čištění dnes můžeme použít i pro sortiment, který byl donedávna vyloučen ze zpracovaní ve vodní lázni. Díky speciálním pracím prostředkům a počítačem řízeným pracím strojům jsou materiály chráněny před poškozením a ztrátou svých funkčních vlastností. Více informací najdete v sekci Technologie - Mokré čištění >>

 

Technologie mokrého čištění  - ideální pro citlivé materiály

Mokré čištění používáme pro praní funkčních textilií jako jsou napríklad Goretex a Sympatex  – outdoorové vybavení - bez poškození membrány, zlámání vláken látky a zachování voděodolnosti. Je vhodné pro impregnované materiály a materiály s ohnivzdornou úpravou – například hasičské uniformy. Dále pro praní vlny, hedvábí, kašmíru a viskózy. Díky technologii mokrého čištění a použití speciálnich pracích prostředků vypereme peřiny (syntetické i péřové), potahy na matrace, spacáky, deky, přehozy, potahy na zahradní nábytek a jiné, které není možné prát klasickou cestou. U praní péřových výrobků – bund, spacáků, polštářů – se ukazuje technologie mokrého čištění dokonce daleko vhodnější než chemické čištění - nedochází k vysušení peří vlivem rozpouštědel.

 

Platební podmínky MAKI

Formu úhrady za naše služby domlouváme s našimi klienty individuálně.